Archiwum 2013-2014

Rajd Rowerowy

Wycieczka do Dęblina

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki do Dęblina, która odbyła się 28.05.2014r.

Święto Konstytucji 3 Maja

Uczniowie klasy piątej przygotowali uroczystą akademię z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość odbyła się 30 kwietnia 2014 r. Rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie przedstawili scenkę nawiązującą do historycznych wydarzeń z 1791 roku. Na zakończenie odśpiewali pieśń ”Witaj majowa jutrzenko”.

Pisanki

Dzieci z naszej szkoły wykonały kolorowe pisanki, które następnie sprzedane zostały na kiermaszu charytatywnym. Zebrane pieniądze zostały przekazane osobie chorej na nowotwór. Warto pomagać!

Zabawa Choinkowa

Spotkanie opłatkowe

W piątek, 20 grudnia, w naszej szkole przeżywaliśmy Wigilię Szkolną, w której przygotowanie włączyli się wszyscy nauczyciele wraz z Panią Dyrektor Anną Świderską. Swoje zaangażowanie wykazali również rodzice, przygotowując potrawy na wigilijny stół. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się przedstawieniem z udziałem naszych dzieci. Jasełka przygotowane pod kierunkiem katechetki Pani Agnieszki Kozaczuk wprowadziły w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Scenografię do programu artystycznego przygotowała Pani Magdalena Kapczuk. Po łamaniu się opłatkiem i życzeniach wszyscy uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swojej klasy, biorąc udział w klasowym kolędowaniu. Nie zabrakło też występów indywidualnych. Uczennica kl. VI Katarzyna Panasiuk zagrała melodie pięknych polskich kolęd na akordeonie, natomiast jej rówieśniczka Julia Korolczuk – podczas jasełek, zagrała na flecie  melodię do kolędy „Lulajże Jezuniu”. Spotkanie przebiegało w miłej serdecznej atmosferze.

Andrzejki

Lekcja Przyrody

Święto Niepodległości

„Życie Jana Pawła II” – spektakl teatralny

Jan Paweł II za kilka miesięcy zostanie ogłoszony świętym. Kanonizacja Błogosławionego Jana Pawła II została zaplanowana na dzień 27 kwietnia 2014 roku. Nasz rodak bł. Jan Paweł II był prawie przez 27 lat następcą św. Piotra. Jak wyglądało jego życie, że tak głęboko zapisał się w ludzkich sercach? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć nasi uczniowie biorący udział w spektaklu pt. „Życie Jana Pawła II”. Uzupełnieniem przekazanych treści był teledysk „Polski teolog Karol Wojtyła” – obejrzany przez wszystkich obecnych na szkolnej akademii. Program artystyczny poruszył serca nie tylko starszych widzów. Także najmłodsi uczestnicy nie kryli poruszenia serca i dzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz pozytywnymi przeżyciami. Najbliższy współpracownik Jana Pawła II ks. Arcybiskup Stanisław Dziwisz powiedział o nim: „Chrystus nie oszczędził mu dni, a później lat cierpienia, ale nigdy nie słyszałem słowa skargi. W chorobie i cierpieniu, we wszystkim, co sprawiało ból – nawet w zamachu – zawsze widział wolę Boga i Jego dobroć. Tak było do ostatniego uderzenia jego serca(…)”. Dlatego został świętym. I niech wciąż żyje w naszych sercach, aby je przemieniać. Program artystyczny został przedstawiony 22 października, w liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. Do występu uczniów przygotowywała p. Agnieszka Kozaczuk. Nad stroną techniczną czuwał p. Łukasz Moskal.

Uroczystość ślubowania uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Żerocinie

Dnia 14 października 2013 r. w szkole odbyła się uroczystość Ślubowania Pierwszoklasistów. W tym szczególnym dniu pierwszakom towarzyszyli ich rodzice, zaproszeni goście, wójt gminy p. Piotr Kazimierski, dyrektor szkoły p. Anna Świderska, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy należący do szkolnej społeczności. By ten dzień na długie lata pozostał w pamięci, mali uczniowie zaprezentowali krótką część artystyczną. Prowadzili ją wybrani uczniowie z klas starszych. Po części artystycznej, na sztandar szkoły, pierwszaki złożyły ślubowanie a następnie zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich. Nowo przyjęci uczniowie otrzymali dyplomy potwierdzające przynależność do braci uczniowskiej oraz pamiątkowe książeczki zakupione przez Radę Rodziców. Ceremonię ślubowania zakończono wystąpieniem p. wójta, który skierował parę słów i wręczył upominki nowo mianowanym uczniom.Ważność uroczystości podkreślono pamiątkowym zdjęciem. Po części oficjalnej rodzice zaprosili pierwszaków i gości na poczęstunek.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września to święto wszystkich chłopaków. W naszej szkole zawsze pamiętamy o uczczeniu tego szczególnego dla naszych panów dnia. Dziewczynki przygotowują pamiątki i wręczają je swoim kolegom. Tradycją stała się też dyskoteka, podczas której wszyscy doskonale się bawią. W tym roku koleżanki przygotowały swoim kolegom różne, atrakcyjne konkursy, które uświetniły zabawę

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Dnia 2 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Mszy świętej odprawionej w miejscowej kaplicy przewodniczył ks. proboszcz Wiesław Mańczyna, natomiast w szkole powitała wszystkich pani dyrektor Anna Świderska oraz grono pedagogiczne.