ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada wszyscy Polacy świętowali 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W całym kraju odbywały się akademie, wieczornice, apele. W miejscach pamięci składano kwiaty i zapalano znicze. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w obchody tak ważnego święta. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej reprezentanci klas zaprezentowali zgromadzonym patriotyczny montaż słowno – muzyczny. Następnie wszyscy wyruszyli w kierunku Kopca Legionów – naszego lokalnego miejsca pamięci, uwieczniającego pobyt żołnierzy Legionów Polskich w Żerocinie. Tam złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. „Pamiętajmy, że miłość do Ojczyzny to nie slogan, to dar, który należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom”