Archiwum 2007-2008

„Młodzież zapobiega pożarom”

20 lutego 2008 o godz. 10.00 rozpoczęły się eliminacje szkolne XXXI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej„Młodzież zapobiega pożarom”. Pierwsze miejsce zajął Tomasz Jaszczuk, drugie – Mateusz Litwiniuk, a trzecie – Emilia Kowalczyk. 28 lutego laureaci wzięli udział w eliminacjach gminnych, w których zwyciężył uczeń naszej szkoły – Mateusz Litwiniuk.Mateusz weźmie udział w rywalizacji do etapu wojewódzkiego na etapie powiatowym.                                                                                                         Powodzenia

Szkolenie Rady Pedagogicznej

18 lutego nauczyciele uczestniczyli w dwóch szkoleniach Rady Pedagogicznej: – Jak wypełniać wniosek o dotację z funduszy unijnych? – Praca z uczniem zdolnym w rzeczywistości szkolnej.

Walentynki, Walentynki…  

Trzy dni poprzedzające Dzień Zakochanych w naszej szkole upłynęły uczniom na pisaniu życzeń. Życzenia można było wypisać na kartce wykonanej przez siebie lub gotowej okolicznościowej pocztówce. Następnie należało je umieścić w specjalnej „walentynkowej skrzynce”.Uroczyste rozdanie życzeń miało miejsce 14 lutego na apelu szkolnym. Pocztówki otrzymali zarówno uczniowie, jak również nauczyciele i pani dyrektor, a było co rozdawać…Nad całą zabawą czuwał Samorząd Uczniowski z opiekunką, panią Wiesławą Płochacką – Sadowską.

Styczeń 2008

Program „Bezpieczna jazda”

31 stycznia została opublikowana lista szkół zakwalifikowanych do programu „Bezpieczna jazda. Karta rowerowa- moje pierwsze prawo jazdy”, na której znalazła się nasza szkoła. Koordynatorem została p. Renata Sobieszuk-Rzeńca, która przygotuje uczniów do egzaminu na kartę rowerową. Każdy uczeń klasy IV, który zaliczyegzamin, otrzyma kartę rowerową oraz pakiet bezpieczeństwa rowerzysty- kamizelkę i odblaski. Życzymy powodzenia!

Bal karnawałowy

Tuż po feriach, w „Tłusty Czwartek”, odbył się bal karnawałowy połączony z konkursem na najciekawsze przebranie. Inwencja twórcza młodzieży przeszła nasze oczekiwania. Wielkie wrażenie wywarł na wszystkich Gabryś Kortoniuk przebrany za pannę młodą. W przerwach pomiędzy tańcami uczniowie chętnie zaglądali do sklepiku przygotowanego przez mamy, w którym serwowano popcorn, gofry i inne pyszności.

Remont na sali gimnastycznej

Dzięki poparciu Wójta Gminy, pana Piotra Kazimierskiego oraz przychylności radnych podczas ferii zimowych sfinalizowaliśmy wymianę parkietu na sali gimnastycznej. Położony przed 7 laty parkiet nie nadawał się w ostatnim czasie do użytku. 11 stycznia 6-osobowa grupa w składzie rodzice i strażacy zdemontowała stary parkiet i podłogę. Pierwszy tydzień ferii upłynął na przygotowaniu pomieszczenia i podłoża, natomiast w drugim tygodniu parkiet został ułożony polakierowany.                                                                                                                                                                                                         Dziękujemy!

Wyjazd na basen

15 stycznia 18-osobowa grupa uczniów pod czujnym okiem p. Łukasza Moskala korzystała z atrakcji na basenie.

Choinka

Tuż przed feriami, 9 stycznia, odbyła się zabawa choinkowa. Uczestniczyli w niej zarówno uczniowie, jak i maluchy nie chodzące jeszcze do szkoły, a także młodzież gimnazjalna, która ukończyła naukę w naszej szkole w ostatnich latach. Nauczyciele zorganizowali różne konkursy, np. Fast food, jedzenie cytryny, taniec z kotylionami i inne. Rodzice przygotowali kanapki, ciasto i soki, a wszystkich porwał do tańca zespół Red Star, który zagrał na naszej zabawie zupełnie za darmo.

Kolędowanie 2008

6 stycznia w GCK w Drelowie odbyło się kolędowanie, w którym pod opieką pań: Agnieszki Kozaczuk i Agnieszki Marczuk uczestniczyło 13 uczniów. Zostały ogłoszone wyniki konkursu „Gwiazdkowe Anioły” – dwie nasze uczennice otrzymały wyróżnienia: Emilia Kowalczyk i Iza Panasiuk. W nagrodę obie pojechały na wycieczkę do teatru do Lublina.

Grudzień 2007

Spotkanie opłatkowe

21 grudnia odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Uroczystość rozpoczęła się montażem słowno-muzycznym pod przewodnictwem pani Agnieszki Kozaczuk. Uczniowie śpiewali kolędy, recytowali skłaniające do refleksji teksty,a na koniec złożyli życzenia zaproszonemu na szkolną uroczystość księdzu proboszczowi Wiesławowi Mańczynie, p. dyrektor Annie Świderskiej oraz wszystkim zebranym. Po programie artystycznym nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dalsze świętowanie przebiegało w klimacie wspólnego kolędowania. W szkole, we wcześniejszym czasie, zostały przeprowadzone konkursy o tematyce świątecznej, a szkolna Wigilia stała się okazją do wręczenia nagród.

Szkolenie Rady Pedagogicznej

7 grudnia nauczyciele uczestniczyli w kolejnym szkoleniu RP , tym razem nt.: „Konflikty w szkole i sposoby ich rozwiązywania”.

Mikołajki

Mikołajkito jest to, co wszystkie dzieci lubią najbardziej …prezenty, prezenty, prezenty…

Listopad 2007 Przegląd Piosenki Turystycznej i Harcerskiej

29 listopada 12-osobowa grupa młodzieży pod opieką p. Anny Świderskiej wzięła udział w I Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Harcerskiej w Gimnazjum Nr 1 w Drelowie.

Andrzejki

W czwartek, w tym samym dniu, odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Były wróżby i słodki bufet przygotowany przez mamy.

Szkolenie Rady Pedagogicznej

19 listopada, w ramach programu „Porozumienie w Szkole” odbyło się pierwsze szkolenie RP nt.: „Jak tworzyć bezpieczny klimat szkoły”. Szkolenie było sfinansowane ze środków MEN w ramach programu rządowego „Zero tolerancji dla przemocy”.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

9 listopada uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w VIII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Test matematyka plus”. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 15 osób. Uczniów przygotowała p. Maria Peplak. Trzymamy kciuki!

Święto Niepodległości

Dnia 9 listopada obchodziliśmy 89 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez klasy V i VI pod kierunkiem pani Wiesławy Płochackiej. Następnie udaliśmy się do kopca upamiętniającego pobyt Marszałka Piłsudskiego i legionistów w Żerocinie, gdzie złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicze i minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych za Ojczyznę. Po południu poczet sztandarowy szkoły oraz 13- osobowa reprezentacja  uczniów, pod opieką dyr. Anny Świderskiej, p. Beaty Panasiuk i p. Tomasza Bieńka, uczestniczyła w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości w Łózkach.

Październik 2007

Dzień Papieski

17 października odbyła się akademia związana z 29 rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Uroczystość rozpoczęła się prezentacją multimedialną o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II przygotowaną przez p. Agnieszkę Kozaczuk. Pani Agnieszka kierowała również przygotowaniami montażu słowno – muzycznego o tematyce papieskiej, który zaprezentowała młodzież. Na zakończenie uroczystości odbyło się rozstrzygnięcie przeprowadzonych w październiku konkursów związanych z Janem Pawłem II oraz wręczenie nagród.

III Marsze na Orientację Pamięci Jana Pawła II

W dniu 16 października 15-osobowa grupa pod opieką p. Anny Świderskiej i p. Łukasza Moskala, po raz pierwszy wzięłaudział w Marszach na Orientację Pamięci Jana Pawła II organizowanych przez Gimnazjum Nr 1 w Drelowie. Uczeń kl. VI,Tomek Jaszczuk, zajął I miejsce w konkursie wiedzy.

Ślubowanie klasy I oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej

W poniedziałek 15 października odbyła się w naszej szkole podwójna uroczystość: Ślubowanie klasy I oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zaszczycili zebranych, po raz pierwszy zaproszeni przez rodziców, przedstawicielewładz gminnych: wójt Piotr Kazimierski, pani Bożena Piątek i pan Rafał Kortoniuk. Po krótkim powitaniu przez panią dyrektor odbyło się przedstawienie z udziałem pierwszaków i ich starszych kolegów przygotowane pod kierunkiem p. Bożeny Semeniuk, po czym nasi najmłodsi uczniowie złożyli Ślubowanie na Sztandar Szkoły oraz zostali oficjalnie „pasowani” na uczniów. W drugiej części uroczystości szóstoklasiści przedstawili scenki z życia szkolnego i wręczyli kwiaty wszystkim nauczycielom.

Warsztaty przygotowujące do Marszów na Orientację

Dnia 9 października pani Jolanta Szmuniewska z Gimnazjum Nr 1 w Drelowie przeprowadziła w naszej szkole warsztaty przygotowujące do III Marszów na Orientację Pamięci Jana Pawła II.

Akcja „Góra Grosza

W październiku 2007 pod kierunkiem p. Wiesławy Płochackiej szkoła wzięła udział w akcji „Góra Grosza”. Tegoroczna uzbierana kwota wyniosła 45,04 zł.

Wrzesień 2007 Ja biegam, Ty biegasz… Polska biega

28 września ok. 40-osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły, pod opieką pań: Aldony Chwedczuk, Agnieszki Kozaczuk oraz pana Łukasza Moskala uczestniczyła  we wspólnym bieganiu w Zespole Szkół w Dołdze w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska biega 2007”.Młodzi biegacze starali się bardzo- zwłaszcza, że przykład dali dorośli: Wójt Gminy, dyrektor ZS w Dołdze i nauczyciele.

Dzień Chłopaka

30 września znany jest wszystkim jako Dzień Chłopaka, ale ponieważ wypadał on w niedzielę, w naszej szkole święto chłopców obchodziliśmy 27 września. Dziewczęta miały w tym dniu drobne prezenty dla swoich kolegów, po południu zaś odbyła się dyskoteka, podczas której uczniowie bawili się oraz brali udział w konkursach przygotowanych przez p.Marię Peplak.

„W tajemniczej krainie krasnali”

27 września 45-osobowa grupa najmłodszych uczniów z klas 0-IV wyruszyła do kina „Sława”, aby obejrzeć baśń muzyczną wystawianą przez Teatr Dzieci i Młodzieży z Łodzi. W baśni zawarto wątki: integracyjny i ekologiczny. Była to wspaniała lekcja tolerancji, posłuszeństwa i odpowiedniego zachowania, a poza tym wszyscy świetnie się bawili; trojgu szczęśliwcom udało się wygrać drobne upominki.

Wrześniowe spotkania z przyrodą

Piękna, słoneczna pogoda zachęciła wszystkich starszaków do zorganizowania spotkań klasowych na łonie natury. 25 września klasa IV wraz z wychowawcą urządziła ognisko na trasie ścieżki rowerowej w Sitnem, gdzie spotkali się z panem leśniczym oraz Grupą Ratowniczo-Poszukiwawczą z Drelowa wraz z psami. Uczniowie klasy V i VI zorganizowali wspólne ognisko pod czujnym okiem wychowawców. Po zjedzeniu pieczonych kiełbasek odbyło się wiele gier i zabaw zespołowych oraz grzybobranie.

Wybory do Rady Rodziców na rok szkolny 2007/2008

Dnia 20 września 2007 r. odbyło się spotkanie rodziców poszczególnych klas w celu wybrania Rady Rodziców Szkoły.Skład jest następujący: Marta Panasiuk – przew., Danuta Szafrańska –z-ca przew., Małgorzata Charewicz-skarbnik, Joanna Krukowska-sekretarz oraz członkowie: Agnieszka Korolczuk, Krzysztof Korolczuk i Tomasz Bieniek.                                                                                                                                   Gratulujemy!                                                                                                                                                                                

Sprzątanie świata

W dniu 14 września nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”, której patronem jest Fundacja „Nasza Ziemia”. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie i nauczyciele.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008

Dnia 3 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Mszy świętej odprawionej w miejscowej kaplicy przewodniczył ks.proboszcz Wiesław Mańczyna, natomiast w szkole powitała wszystkich pani Anna Świderska, której od 1 września powierzono stanowisko dyrektora szkoły.