Archiwum 2016-2017

Przedszkolaki na olimpiadzie  sportowej w Dołdze

Dzień Dziecka

Wiosenny turniej piłki nożnej chłopców o puchar dyrektora szkoły w Żerocinie

23 maja w Szkole Podstawowej w Żerocinie odbył się wiosenny turniej piłki nożnej chłopców o puchar dyrektora szkoły w Żerocinie. W Turnieju wzięły udział cztery drużyny sp Dołha, sp Rudniki, sp Szóstka, sp Witoroż/Żerocin. Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym. Za zwycięstwo było przyznawane 3pkt. remis 1 pkt. porażka 0pkt. Po wielu emocjonujących meczach, zwyciężyła drużyna z Szóstki z kompletem zwycięstw 9pkt., drugie miejsce zajęła nasza drużyna z dwoma zwycięstwami jedną porażką 6pkt. trzecie miejsce zajęła Dołha 3 pkt. czwarte miejsce zajęła drużyna z Rudnik 0pkt. Gratulujemy.

Wycieczka do Warszawy

Eliminacje gminne piłka nożna chłopcy i dziewczęta

Nasi uczniowie wraz z uczniami z sp. w Witorożu wzięli udział w eliminacjach gminnych w piłce nożnej chłopców i dziewcząt.  Chłopcy przegrali z Szóstką 0:3 i Drelowem 0:1 oraz wygrali z Dołhą 1:0 co dało im ostatecznie czwarte miejsce. Dziewczęta zremisowały z Dołhą 0:0 oraz wygrały z Drelowem 1:0 te wyniki uplasowały nasz zespół na drugim miejscu.

Warsztaty garncarskie

Naszą szkołę odwiedziła grupa cyrkowa Obimbolando

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

BAL KARNAWAŁOWY

WIGILIA SZKOLNA 2016

MIKOŁAJ ODWIEDZA PRZEDSZKOLAKÓW

ZABAWA ANDRZEJKOWA

WYJAZD DO TEATRZYKU

14 listopada 2016 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakle teatralne przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Młodsze dzieci oglądały „Jasia i Małgosię”, starsi spotkali się z bohaterami mitów. Czas oczekiwania na powrót do szkoły młodsi uczniowie spędzili w Bibliotece Miejskiej w Międzyrzecu Podlaskim, starszym wolne chwile wypełnił spacer po mieście. 

NARODOWE ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości jest bardzo ważną uroczystością patriotyczną. W naszej szkole to święto uczciliśmy okolicznościową inscenizacją. Po części artystycznej, która miała miejsce w sali gimnastycznej, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przeszli pod kopiec upamiętniający pobyt Legionów Piłsudskiego w Żerocinie, złożyli tam kwiaty i zapalili znicze.    

RAZEM BEZPIECZNIEJ

W ramach działań profilaktycznych uczniów naszej szkoły odwiedzili policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego. Funkcjonariusze wyświetlili filmy, wygłosili pogadanki, przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy.  Na zakończenie uczniowie napisali test. Zwycięzców poznamy wkrótce.

WYSTĘP KLAUNA WALDUSIA

JESIENNY TURNIEJ PIŁKI NOZNEJ CHŁOPCÓW

18.X.2016r.Nasi uczniowie połączyli siły z uczniami z Szkoły Podstawowej w Witorożu i wzięli udział w IV JESIENNYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ W DOŁDZE. W zawodach wzięły udział dwie drużyny z Drelowa, jedna drużyna łączona –  zawodnicy z Żerocina i z Witoroża, drużyna z Szóstki i Dołhy.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

   I miejsce: Drelów I

   II miejsce: Drelów II

   III miejsce: Żerocin/Witoroż

   IV miejsce: Szóstka

   V miejsce: Dołha

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

 12 października w ZSZ Nr 1 w Białej Podlaskiej odbyła się regionalna uroczystość związana z Dniem Edukacji Narodowej, podczas której wręczono odznaczenia i nagrody pedagogom z terenu Oddziału Zamiejscowego Kuratorium Oświaty. Wśród nagrodzonych znalazła się nauczycielka naszej szkoły, Pani Maria Peplak, która z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty, Pani Teresy Misiuk, odebrała nagrodę Lubelskiego Kuratora Oświaty za szczególne zasługi w pracy dydaktyczno-wychowawczej.Serdecznie gratulujemy!Również w naszej szkole Samorząd Uczniowski Naszej Szkoły przygotował uroczysty apel. Uczniowie przedstawili scenkę satyryczną pt. ,, Sen ucznia”. Były okazjonalne piosenki, poezja uczniowska, życzenia i kwiaty.

„BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA”

9 października 2016r. nasza Ojczyzna przeżywała XVI Dzień Papieski. 18 października nasi uczniowie zaprezentowali program artystyczny pod hasłem z Dnia Papieskiego „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. Uroczystość została przygotowana na pamiątkę Wielkiego naszego Rodaka, który został Papieżem. Wierzymy, że Święty Jan Paweł II spogląda na nas z góry i pragnie, aby jego nauka była żywa w naszych sercach. Program przybliżył nauczanie Jana Pawła II o miłosierdziu. Przypomniał także, że wszyscy jesteśmy powołani do czynienia dobra i miłosierdzia.Na koniec spotkania odśpiewaliśmy tegoroczny „Hymn Światowych Dni Młodzieży”, którego słowa są wciąż aktualne. W tym hymnie została przypomniana bardzo ważna prawda, która mówi, że jesteśmy błogosławieni czyli szczęśliwi, gdy jesteśmy miłosierni. Program został przygotowany pod kierunkiem P. Agnieszki Kozaczuk.

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka to święto obchodzone w Polsce 30 września. Jest to szkolna uroczystość traktowana na równi z Dniem Kobiet. W tym dniu dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. W naszej szkole tradycyjnie już w to święto wszyscy uczniowie bawili się na dyskotece. Koleżanki przygotowały swoim kolegom różne zadania do wykonania. Wszyscy świetnie się bawili.

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016-2017

Dnia 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Mszy świętej odprawionej w miejscowej kaplicy przewodniczył ks. proboszcz Wiesław Mańczyna, natomiast w szkole powitała wszystkich pani dyrektor Anna Świderska oraz grono pedagogiczne